Több mint 40 könyvvel, és több ezer oldal olvasnivalóval gyarapodik portfóliónk az idei év első félévében. Ahogy az elmúlt 30 év során megszokhattátok, 2025-ben is rengeteg különböző könyvvel készültünk: a külföldi szépirodalomtól kezdve a tudomány és az ismeretterjesztés megannyi érdekes témáján át a kortárs és hagyományos mesékig. Lapozzatok bele katalógusainkba, és tudjatok meg mindent újdonságainkról!
Idén megújult formában jelentek meg katalógusaink. A legfontosabb újítás ez évben, hogy a gyerek- és a felnőtt könyveink külön kiadványban mutatkoznak be. A másik említésre méltó változás, hogy az első féléves újdonságainkat bemutató oldalak közé könyvajánlókat, laudációkat és exkluzív interjúkat ágyaztunk, hogy még több érdekességet olvashassanak az érdeklődők a könyveinkről.
A felnőtt katalógus borítójára Janne Teller került, akinek Semmi című kisregénye idén 25 éve jelent meg. Azért is kapott kiemelést a híres dán szerző, mert idén új kötettel lepi meg olvasóit: a Büszke vagy rám, Joanna? című regényt a 30. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon személyesen mutatja majd be a hazai közönségnek. A katalógusban kiemelten foglalkozunk a Semmi című kötetével, illetve egy tavaly készült interjú részletét is citáltuk, amelyben a hamarosan érkező könyvről mesél a szerző.
A 2025-ös év első felében több világirodalmi alkotással is bővült kínálatunk. Megjelent Karin Smirnoff Jana Kippo-sorozatának harmadik része. Az Azután hazamentem című könyv lezárja az első két részben írtakat, de új történetszálakat is megnyit. A könyvek kapcsán Patat Bence Smirnoff-fal készített interjújába is beleolvashatunk, amely eredetileg az 1749.hu-n jelent meg. Karin Smirnoffal egyébként a magyar közönség 2025. május 10-én személyesen is találkozhat a Pestexten, ahol Patat Bencével közösen beszélget majd a trilógiáról.
Megjelent a már több mint 200 000 példányban értékesített Valós idők című kötet is. A Német Könyvdíjas regény szerzője Tonio Schachinger már nem ismeretlen a németajkú olvasók számára, hiszen 2019-ben már felkerült Németország legrangosabb irodalmi elismerésének rövidlistájára. A regény bemutatása mellett Karin Schmidt-Friderichs, a Német Könyvkiadók és Könyvkereskedők Egyesületének elnöke laudációját olvashatják azok, akik fellapozzák kiadványunkat. A Valós időkkel az online Scolar Magazinon kiemelten foglalkoztunk, rendhagyó ajánlónkat itt lehet elolvasni.
Az új arcok mellett régi motorosokkal (vagy biciklisekkel) is találkozhatunk a katalógusban. Hosszú évek után új regénnyel örvendeztette meg olvasóit Erlend Loe. A Naiv.Szuper., valamint a Doppler-sorozat írója Az álombiciklik regisztere című könyvével ismételten egy vicces, abszurd, de egyben nagyon is komoly történetet írt, melynek részletét a Scolar Magazin oldalain is olvashatjuk.
Tovább lapozva a magazint a művészet, a pszichológia, az életmód és az ismeretterjesztő témájú újdonságainkat ismerhetik meg az olvasók. Az itt felsorolt kötetek közül kettővel kiemelten is foglalkoztunk. Az egyik Dr. Séllei Beatrix A változás pszichológiája című könyve, a másik pedig Dr. Szuromi András Szülés oxitocin nélkül című kötete. Dr. Séllei Beatrix hosszú évek óta praktizáló pszichológus, aki egyúttal a BME pszichológia tanszékének tudományos munkatársa és adjunktusa. Debütáló kötete kapcsán a katalógus szerkesztője, Vincze Bence kérdezte többek között a szorongásról, a pszichológia hatásáról és a 2025 májusában megjelenő könyvéről. Dr. Szuromi András ugyancsak debütáló szerzőnk. Hazánk egyik legismertebb nőgyógyásza a szülések beindításánál használt oxitocint, és a hozzá kapcsolódó eljárásrendet vette górcső alá. A vele készült interjúban a szakember kifejti, hogy miért problémás a modern kórházi szülésvezetés, és milyen tendenciák tapasztalhatók jelenleg. Emellett saját megoldási javaslatairól is szót ejt a kérdésekre válaszolva. A Szülés oxitocin nélkül című olvasmányos kötet elsődleges célja, hogy felnyissa a leendő édesanyák szemét, és tájékoztassa őket az oxitocin hatásairól.
Gyerek- és ifjúsági köteteinket bemutató katalógusunk hasonló felosztást követ, mint a felnőtteknek szóló Scolar Magazin, itt azonban nem témák, hanem korosztályok mentén ismerhetik meg a gyerekek és a felnőttek újdonságainkat. A kiadvány borítóján egyik legnépszerűbb ifjúsági könyvsorozatunk, A titokzatos varázserdő legújabb, Szárnysuhogás című részét elevenítjük fel. Sabine Bohlmann könyvei olyannyira keresettek itthon és Európa többi országában, hogy hamarosan a mozikban is részesei lehetünk a titokzatos varázserdőben történő kalandoknak. A szerzővel nemrég a Stuttgarter Kinderzeitung gyermekriporterei készítettek interjút, amelynek részlete magyar nyelven olvasható a ScolarKID magazinban.
A kiadványt lapozgatva egy másik interjúra is bukkanhatunk. Ez a beszélgetés tavaly jelent meg a Nagy Scolar Lovaslexikon című kötetünkhöz kapcsolódva. Az olvasmányból a kezdő és a haladó lovasok is sokat tanulhatnak, például a szabadidomításról is, amelyről Szabó Imola Júliával, a könyv szaklektorával beszélgettünk.
Azok pedig, akik jobban belemélyednek a katalógusba, izgalmas játékokkal, fejtörőkkel találkozhatnak, valamint a hamarosan megjelenő Pingvin utazása írója, Takács Viktória által készített órarenddel is.
A Scolar Magazin és a ScolarKID magazin elérhető online, a könyvesboltunkban, valamint április 29-től a Nyitott Műhelyben, az Írók Boltjába, a Szatyor Bárban, a Mester Galéria és Közösségi Térben. Böngésszétek katalógusainkat, olvassátok könyveinket idén is!