Megfújni, és tapaszt rá! – Béres Erika fejlesztő pedagógus gyakorlati tanácsai

Megfújni, és tapaszt rá! – Béres Erika fejlesztő pedagógus gyakorlati tanácsai

„A Megfújni, és tapaszt rá című könyv használata sokrétű. Pici kortól (8-9 hónapos) nagyobb ovis korig használható különböző módszerekkel."

A Scolar Kiadó mesekönyve nem csak játékra alkalmas. Béres Erika kaposvári fejlesztő pedagógus a színek tanítására, a finommotorikus mozgás és a memória fejlesztésre is alkalmazza programjain. Íme, néhány gyakorlati tanács a könyvhöz.

„A Megfújni, és tapaszt rá című könyv használata sokrétű. Pici kortól (8-9 hónapos) nagyobb ovis korig használható különböző módszerekkel.
 
Pici korban én mesélem a történetet, egyszerűen, saját szavaimmal. A kicsiknél játékos logopédiai gyakorlat a fújás gyakorlása (először a gyermek bőrére fújunk, hogy érezze a levegő kiáramlását, majd rá a képre.). A kisgyermek is próbálhatja a fújást.

A tapaszt segítséggel ragasztjuk. Alkalmas a színek tanítására, finommotorikus mozgás fejlesztésére.

 

 

Scolar Kiadó (@scolarkiado) által megosztott bejegyzés,


A nagyobbaknál fontos a Varró Dani szöveg, a lüktetése, az értelme. Az új szavak elmagyarázásával és a képpel megértik jól a történetet.


A nagyobbaknál már memóriafejlesztésre is használom. A történet elmesélése után a tapaszokat vissza kell ragasztani a könyv elejére és emlékezetből felragasztani a könyv záróképére, ahol az állatok együtt vannak a rajzon. Fel tudja-e idézni a gyerek, melyik állat hol sérült meg?


Beszélgethetünk a gyerekkel, hogy mire emlékszik: melyik állat miért sérült meg, mit kell tenni a sebesüléssel, ha valaki megsérül.


A könyv témája jól felhasználható akkor is, ha a gyermekünket sérülés éri.”



Béres Erika fejlesztő pedagógus, a kaposvári a Manó Múzeum alapítója
Tartalomhoz tartozó címkék: Gyerekkönyv Interaktív

Ezeket is ajánljuk: