Így kommunikálj jól!
Úgy érzed néha, hogy a hétköznapok maguk alá tudnának gyűrni? Eleged van a konfliktusokból, az értelmetlen szócsatákból, amik nem vezetnek sehova? Azt érzed, hogy csak ugyanazt hajtogatod, de nem hallja meg senki? Elképzelhető, hogy neked is változtatnod kell: próbáld ki az asszertív kommunikációt!
Az értő hallgatás és az együttérző önérvényesítés nagyszerű kombinációja az asszertív kommunikáció. Mikor jön jól neked ez a kommunikációs stílus?
- Ha a saját gyerekeddel nem találod a hangot,
- ha a pároddal a családi logisztikán csak civakodni tudtok,
- ha a munkahelyeden nem tudod érvényesíteni az érdekeidet,
- ha a mindennapokban visszatérnek ugyanazok a félreértések,
- ha a baráti találkozókról csalódottan mész haza, mert nem tudtál megnyílni,
- ha azt érzed, túl sok a játszma az életedben, amik nem vezetnek sehova,
- ha feszültté tesz a legtöbb kommunikációs helyzet.
Ha azt érzed, hogy:
- próbálod elmondani a gondolataid, de nem sikerül elég jól kifejezned magad,
- nem érted teljesen, hogy mit akar mondani a másik,
- folyton csak ismétled magad, türelmetlen vagy másokkal és sokan veled is,
- hibát érzel a kommunikációban, nem tudod, hol lehet a gond,
- szeretnél jobban kommunikálni másokkal.
Ha a fentiek közül igaz rád bármi, akkor benned is megvan a vágy, hogy változtass. Ám egyelőre még csak a vágyat érzed, de azt nem tudod, hogyan is kéne nekikezdeni a változtatásnak? Segítünk neked, ajánlunk egy szakértő könyvet! Ahelyett, hogy belenyugodnál a „mindenki frusztrált” helyzetbe, vedd kezedbe az irányítást!
Milyen az asszertív kommunikáció?
- Őszinte,
- nyílt,
- erőszakmentes,
- játszmák nélküli,
- értő,
- önérdek-érvényesítő.
Jól hangzik, ugye? Ha szeretnél jobban kommunikálni és őszintébben, nyíltabban beszélni a gondolataidról, érzéseidről, akkor Dr. Maczák Viktória klinikai szakpszichológus könyve rengeteget taníthat neked.
Asszertivitás a mindennapokban – Az együttérző önérvényesítés zsebkönyve című kötet végigvezet a passzivitás, agresszivitás és asszertivitás témáin, szó esik a félresiklott kommunikáció okozta szorongásról, testbeszédről, érdekérvényesítésről, win-win helyzetekről és boldogságról, az asszertivitás hasznáról a munkahelyen, családban, gyereknevelésben, és még az állatasszisztált terápia témája is előkerül.
A könyv segítségével példákon keresztül ismerheted meg, hogy hogyan sajátíthatod el a másikkal szembeni együttérzést és önmagad felvállalását. Ha valóban tenni szeretnél a jobb kommunikációért és így a boldogabb mindennapokért, akkor az Asszertivitás a mindennapokban legyen a következő olvasmányod!
Ajánlott könyveink
Közérthető, gondolatébresztő, gyakorlatias kézikönyvek szerepelnek a Hogyan…? sorozatban, amik szintén a segítségedre lehetnek a megfelelő kommunikáció elsajátításában. Érdekel, hogy milyenek ezek a kötetek és mik szerepelnek még a sorozatban? Olvasd el az ajánlónkat: Hogyan? Így!