Fráter Erzsébet
Fráter Erzsébet biológus az ELTE Természettudományi Karán végezte tanulmányait. Korábban a Magyar Természettudományi Múzeumban dolgozott, 1998 óta az Ökológiai Kutatóközpont munkatársaként a vácrátóti Nemzeti Botanikus Kert Növényrendszertani gyűjteményének kurátora.
Több kontinens sok vidékén megfordult már, elsősorban ázsiai országokban, ahol a botanikus kerteken kívül természetvédelmi területeket, mezőgazdasági termelőket, piacokat keresett fel. Úti élményeit, tapasztalatait írásaiban is felhasználja, ismeretterjesztő munkáit e távoli vidékeken készített fotóival illusztrálja.
1985 óta publikál botanikai, kertészeti és kultúrtörténeti témákban. Munkásságát a MABOSZ Pro Hortis-Media tagozat díjjal ismerte el. A Debreceni Egyetem címzetes egyetemi docens címet adományozott részére.
A Scolar Kiadó által gondozott munkái, a Mesés növények, növényes mesék, az Erzsébet királyné esete a rozmaringgal, az Egzotikus piacokon–Botanikai kalauz a trópusi haszonnövényekhez, a Miből készül – Növényi eredetű tárgyaink nyomában című kötetek igényesen ötvözik a szakmailag korrekt ismeretterjesztést és a szórakoztatást.
Legsikeresebb munkája A Biblia növényei elnyerte a könyvtárosok által 2017-ben legjobbnak tartott könyvnek ítélt Fitz József-díjat, valamint az Év könyve Scolar 2019 díjat. Újabb könyve, A Biblia ételei, ennek folytatása abban az értelemben, hogy bibliaolvasó biológusként ragadja meg a témát, a Szentföld mezőgazdaságának, ételeinek és táplálkozási szokásainak bibliai vonatkozásait.