Richtertől Péterfy Boriig
Különleges önéletírás, képregényes biográfia, életutak előtt tisztelgő regényes életrajzok is sorakoznak a Scolar kiadó kötetei között, mert hisszük, hogy egy-egy életút megannyi dologra taníthat minket. Most ezekből az olvasmányokból mutatunk párat!
A királynő - Őfelsége, II. Erzsébet brit uralkodó életrajza
A királynő 70 éve lépett a trónra, ami azt jelenti, hogy uralkodása alatt eddig 15 miniszterelnök szolgált Churchilltől Johnsonig, és 14 amerikai elnök kormányzásának volt tanúja Trumantól Bidenig. A brit történelem leghosszabb ideig trónon lévő uralkodójáról szól a Matthew Dennison által írt életrajz, ami aprólékosan végigköveti II. Erzsébet életét, és éppúgy beszámol a kivételes királyi sors örömeiről és diadalairól, mint a csalódásokról és a ballépésekről.
Borikönyv – Jelenetek Péterfy Bori életéből
Giccsmentes életrajzi könyv Tóth Júlia Éva tollából. Ez a kötet nemcsak Péterfy Bori életét mutatja be, hanem azon keresztül pop- és színháztörténeti látleletet is ad olvasóinak.
„Felszabadító szabadság árad a sorokból, ekkora női erőt utoljára a Kill Billben láttunk a Menyasszonytól!” - Bödőcs Tibor
Az áprilisban megjelenő kötetről a szerzője mesél részletesen, hallgasd meg:
Csontváry
Az egyik legnagyobb magyar festő élete egy különleges képregényben elevenedik meg. Csontváry Kosztka Tivadar halálának 100. évfordulójára jelent meg 2019-ben Kálmán Áron munkája, ami a mester önéletírása alapján készült, és életének nagy állomásait örökíti meg. Különleges formája ez az életrajznak, amibe itt bele is tudsz lapozni.
Richter - Richter Gedeon regényes életrajza
Egy tehetséges ifjú, egy különleges történelmi korrajz, küzdelem az álmokért, a magyar gyógyszeripar bölcsője és örökké tartó szerelem – Berényi Anna nagyszerű regényét az élet írta, Richter Gedeon élete.
„A büszkeség és a szégyen: ez a két érzés foghatja el az olvasót Richter Gedeon regényes életrajza olvasása közben. Hiszen a magyar gyógyszeripar megteremtője egyben a modern Magyarország egyik megteremtője is volt, ám a zsidótörvények miatt kitiltották a saját gyárából, majd a nyilasok a Dunába lőtték. Berényi Anna könyve korhűen, és a lehető legnagyobb pontosságra törekedve adja vissza ezt a grandiózus sorsot és nem akármilyen életpályát.” – olvasható a Könyvterasz ajánlójában.
Egy részletet és ajánlót olvashatsz a Könyves Magazinban is a könyvről, az online könyvbemutatóról pedig itt találsz egy videót.
Nobel – A rejtélyes Alfred világa és díjai
Nobel nevét mindenki ismeri, de életét aligha, a róla írt életrajznak köszönhetően most különleges képet kapunk az 1800-as évek Európájáról is. Ingrid Carlberg rengeteg kutatómunka után írta meg a sokáig ismeretlen forrásokra is támaszkodó életrajzot. Az August-díjas író és újságíró elsőként foglalta össze Nobel életét (a Nobel Alapítványtól függetlenül) és a nevét viselő díj hátterét.
„Egy rendkívül érzékeny embert személyisége bontakozott ki előttem, akinek nagyon fontos volt a művészet. Költő szeretett volna lenni, írt szerelmes verseket is, regényírással is próbálkozott. Hatalmas könyvtára volt, amely két-háromezer könyvet számlált: nagy részük regény a műszaki könyvek mellett. Nobel hangulatember volt. A levelei és az életében történt események alapján megállapítható, hogy rendkívül bizonytalan egyéniség volt.” – olvasható a Libri Magazinban.
Életem – Hiszek a végtelenben
Obádovics J. Gyulának, a Scolar kiadó alapítójának kilencvenedik életévét ünneplő életrajzi kötetünk bemutatja azt az életutat, amit a sokoldalú ember- és életszerető professzor bejárt. A regényes önéletírás megmutatja a tudóst, a tanárt, a családapát, a barátot és elbeszéli, hogy miért köszönhetjük neki a számítástechnika oktatásának megszervezését Magyarországon.
„Élete aztán szép példa arra, hogy mennyire kacskaringósan alakul minden, mennyire esetlegesek lehetnek a vágyaink, ha utólag visszatekintünk.” – olvasható a Prae könyvkritikájában.
Iceman – Kimi Räikkönennel az úton
A 2000-es évek legismertebb finnjéről, Kimi Räikkönenről a legnevesebb finn Forma–1-es újságíró, Heikki Kulta írt életrajzi könyvet. A kivételes pályfutást kozelről kísérte végig az újságíró, így nem pusztán tényeket, hanem hangulatokat, érzéseket, titkos tárgyalások részleteit is papírra vetette.
Visszavonulása előtt az F1 saját animációban tisztelgett előtte, amit maga Iceman narrált.
Szeretnél még hasonló könyveket olvasni?
Neked ajánljuk még a minden idők egyik legnagyobb profi kerékpáros versenyzőjéről szóló életrajzi könyvet, amit saját maga Peter Sagan írt Az én világom címmel. Ha pedig a politikai pályát bejáró alakok élete is érdekel, olvasd el a Göncz Árpád életútjáról szóló könyvet, vagy az USA volt elnökéről unokahúga által írt kötetet, Mary L. Trump vallomását. Steven Spielbergről is találsz nálunk olvasmányt, méghozzá egy filmesztéta vallomását a világhírű rendezőről, és igazán egyedi Verebes István önéletelemző életrajza is.