Csak nyugi!
Túl erős zaj, túl sok teher, túl nagy pörgés, túl, túl, túl mindenen, az idegeink határán is – néha bizony ezt érezzük, hogy jó lenne egy csészét csak úgy eldobni, vagy visítani egyet. Ám ezek nem vezetnének igazán sehova, a stresszkezelésre ugyanis olyan módszert ajánlunk inkább, amivel hosszú távon profitálhatunk, amivel ténylegesen változtathatunk lelkiállapotunkon, és azon, hogy mi és milyen gyorsan hoz ki minket a sodrunkból. Ez a mindfulness, amit kicsi gyerekkortól is gyakorolhatunk már, vagy ahogy mondani szokás: 0-99 éves korig bárkinek ajánljuk.
Nyugalom
Vizualizációs gyakorlatokkal a stressz ellen? Igen! Ez a kötet igazi segítség a mindennapok megpróbáltatásaival szemben. És valóban arra hivatott, hogy épp ott és épp akkor segítsen, amikor arra szükségünk van, mivel méretének köszönhetően bátran magunkkal vihetjük. Gyors megnyugvást ígér a szerző a könyv 50 gyakorlatával, amikkel a mindfulness technikáját sajátíthatjuk el.
Alvás
A pihenés iránti igény természetes, ám alvás és alvás között is óriási különbség van, hiszen létezik belőle az az igazán pihentető, amire mindannyian vágyunk. Ez az, ami a testünknek és a lelkünknek is egyaránt jót tesz.
A kötet a képzelet erejét hívja segítségül a benne található, többségében vizualizációs gyakorlatokhoz, amik a terveink megvalósításához hozzásegíthetnek minket. Ha pedig a célunk éppen az, hogy kipihenten ébredjünk, elménk megnyugodjon, testünk új erőre kapjon az alvás ideje alatt, akkor a mindfulness való nekünk.
Ülj figyelmesen, mint egy béka!
Tudatos jelenlét, koncentrált légzés, érzelemkezelés, elengedés, bizalom – a könyv tartalomjegyzékében már ilyen kulcsszavakkal találkozunk. Hogy mikről esik még szó? Lapozzunk bele, és jobban meglátjuk!
Ez a kötet a gyerekeket és szüleiket támogatja a mindfulness elsajátításában, hogy kiegyensúlyozottabbak legyenek.
„A mindfullness, azaz tudatos jelenlét technikája lehetővé teszi, hogy a gyermekek közelebb kerüljenek belső világukhoz, helyesen tudják megélni az érzéseiket, és egy olyan technikát ad a kezükbe, amely elsajátításával kiegyensúlyozottabbá, nyugodtabbá és nyitottabbá válnak.” – astronet.hu
Az elsajátítható gyakorlatokat kicsik és nagyok együtt végzik, ami már eleve egy jó kapcsolódási és megnyugvási pontot jelent a sűrű, szakkörökkel és munkahatáridőkkel telitűzdelt hétköznapok során.
Tartsd őket közel, de ne túl szorosan!
„Az még nem a világ vége, ha egyszer-egyszer nem látjuk a fától az erdőt, miközben kamaszokkal élünk együtt. Az sem számít, ha gyermekünk erősen túloz, vidáman az orrunk alá dörgöli kudarcainkat, vagy reménytelenül ódivatúnak nevez. A helyzet akkor súlyosbodik, ha mindketten azt kockáztatjuk, hogy elveszítjük a kapcsolatot egymással, amikor többé már nem tudjuk, vagy nem érezzük, mi motivál minket, amikor gyermekünk következetesen, szánt szándékkal megszegi a szabályainkat, vagy amikor eltávolodunk attól, akik valójában vagyunk, miközben a kihívást jelentő időszakokat irányítjuk.” - részlet
Kamasznak lenni és kamasszal élni kihívásokkal teli időszak. Még nem felnőtt, már nem gyerek, kötődés, elengedés, felelősség, határok, játszmák – olyan sok nehézség és kérdés adódhat, amik fel tudják őrölni az idegeinket, tiniét és szülőét is.
Segítséget ajánl Eline Snel tudatos jelenléttel foglalkozó könyve. A kötetben megtalálhatók kifejezetten kamaszoknak szóló mindfulness gyakorlatok, illetve olyanok is, amiket együtt is végezhetnek a családtagok. Mindezek célja, hogy ezt a nehéz korszakot együtt éljék meg és át tinik és szüleik.