A Zuckerberg-galaxis – Az én Facebookom

3.750 Ft 999 Ft
Menny.:
Kívánságlistára teszem
ISBN szám 9789632446684
ISBN 9789632446684
Szerző: Ungvári Tamás
Elérhetőség: Raktáron

Leírás

Gutenberg könyvgalaxisa után a 21. század a megváltozott kommunikációs, művelődési és olvasási szokásokkal köszöntött ránk. Új „próféták” születtek, akik gyökeresen formálták át addigi világunkat. Ilyen Mark Zuckerberg, akinek Facebook-világa mindenkit megérintett.

Ungvári ismét tanúságát adja annak, hogy egyszerre tiszteli a műveltség hagyományát és kíváncsian fürkészi az újdonságot. Ő is Facebook-felhasználó, mint annyian, ám az ő, tízezer rajongóval rendelkező Facebook-oldala igyekszik különbözni a több millió felhasználóétól. Nyomkövetőnek használja azt: kommentárokat tesz közzé, szöveg- és eseménymagyarázatokat. Facebook-bejegyzései a kritikai elemzés könnyűlovasságát képviselik. Mindenre gyorsan reagál. Fegyverei között kiemelt szerepet kap az irónia és a derű.

Jelen kötet Ungvári Tamás legizgalmasabb Facebook-bejegyzéseinek gyűjteménye, melyből korunkat rekonstruálhatjuk. E megmentett jegyzetekből egy vidám kommentátor megbocsátó arca néz vissza ránk.

Ungvári Tamás nagy tudású mester, Széchenyi-díjas tudós, József Attila-díjas író: ifjan kortársa lehetett a Felperzselt ország történéseinek, kartársa azoknak a nagy íróknak, akiknek sorsából metszetet ad. Jelen kötete egyszersmind önéletrajz harmadik személyben, tanúvallomás egy világégés utóéletéről, képzelgésekről és úttévesztésekről. Nem kisebb feladatot vállal magára a szerző, mint hogy értse és megértesse a zsákutcás történelmet. 

OLVASSON BELE A KÖTETBE!

UNGVÁRI TAMÁS művei a Scolar Kiadónál

Enciklopédiák

I. A feledés enciklopédiája
II. Az emlékezés enciklopédiája
III. A halhatatlanság enciklopédiája
IV. Az életem enciklopédiája

Az enciklopédista (4 kötet díszdobozban)

Kultúrtörténeti művek

A hódító képzelet
A szépség születése
A tragikumról
Bűnbeesés után
Csalódások kora
Labirintusok
Nyomtalanul
Új Beatles-biblia
Felperzselt ország
A Zuckerberg galaxis
Kaland és gondviselés
Mi az idő?

Riportkötet

A kérdező

Regények

A torinói lepel
Hemingway háborúja

Színműfordítások

Drámák 1.
   Arthur Miller: Az ügynök halála
   Bertolt Brecht: Galilei élete
   Friedrich Dürrenmatt: A fizikusok
   Tennessee Williams: A tetovált rózsa
Arthur Miller: Üvegcserepek
Neil Simon: A Napsugár fiúk

Hangoskönyv

A feledés enciklopédiája

Ezeket is ajánljuk: